Wypadki i poszukiwania. Koniec roku pracowity dla goprowców z Krynicy

Wypadki i poszukiwania. Koniec roku pracowity dla goprowców z Krynicy

2021 rok dobiegał końca, a ratownicy Grupy Krynickiej GOPR nie próżnowali. W ciągu kilku dni musieli wielokrotnie interweniować – ruszali między innymi na pomoc poszkodowanym narciarzom i podejmowali poszukiwania zaginionych osób.

26 grudnia wpłynęło zgłoszenie o poważnym zderzeniu narciarzy na Jaworzynie Krynickiej. Jeden z poszkodowanych był nieprzytomny. Na miejsce ruszyli ratownicy ze szczytu oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Karetka GOPR. Jak się okazało, obaj poszkodowani mieli ciężkie obrażenia głowy i wymagali pilnej pomocy.

W tym samym czasie kilkaset metrów wyżej doszło do kolejnego wypadku – trzeci narciarz doznał ciężkiego urazu głowy. Przy dolnej stacji poszkodowani zostali zabezpieczeni i karetkami (na miejsce zadysponowano kolejną) przewieziono ich do szpitali w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu.

Przed świętami doszło do kolejnego poważnego zdarzenia. Dyspozytor Cenralnej Stacji ratunkowej otrzymał zgłoszenie o kobiecie z objawami anafilaksji (ciężka reakcja alergiczna) w Bacówce nad Wierchomlą. – Zespół GOPR z Centrali po dotarciu na miejsce i po wstępnej ocenie, przetransportował poszkodowaną do Zespołu Ratownictwa Medycznego, zadysponowanego wcześniej przez Ratowników w dolinie Szczawnika – relacjonują goprowcy.

Z kolei 29 grudnia ratownicy udzielali pomocy poszkodowanej, która straciła przytomność po upadku w rejonie Kotylniczego Wierchu. Kobietę przetransportowano do doliny i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

W ostatnich dniach roku nie zabrakło także poszukiwań w górskich terenach – w rejonie Łabowskiej Hali przez ponad 1,5 godziny goprowcy poszukiwali zaginionej kobiety z dwójka dzieci. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, tak jak w przypadku poszukiwań prowadzonych w rejonie Popowych Wierchów w Beskidzie Niskim. Ponadto goprowcy pomagali zespołom ratownictwa medycznego w dotarciu do przysiółków położonych nad Piwniczną.

Jak zaznaczają ratownicy Grupy Krynickiej GOPR, mniejszych interwencji w ostatnim czasie było znaczenie więcej. – Od nowego roku w górach panuje odwilż i znacznie pogorszyły się warunki, o czym należy pamiętać, wybierając się na szlaki – przestrzegają.

fot. Grupa Krynicka GOPR

Czytaj też: Ukradł auto w gm. Korzenna. Wpadł przez niedopałek papierosa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.