Już po raz dziesiąty do Nowego Sącza zawitają Mędrcy ze Wschodu.

Pokłon Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą będziemy przeżywać, to najstarsze święto w liturgii Kościoła. Cieszę się, że w to święto, również w naszym mieście, odbędzie się Pokłon Trzech Króli – powiedział ks. dr Jerzy Jurkiewicz Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

Podczas briefingu prasowego w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza przedstawiono szczegółowy program  zbliżającego się wydarzenia jakim będzie jubileuszowy – dziesiąty Pokłon Trzech Króli.

W całej Polsce od 2009 r. zaczęto przywracać dawną polską tradycję jasełek ulicznych i pochodu kolędników głoszących na ulicach i placach miast dobrą nowinę o narodzeniu Jezusa. To właśnie Orszak Trzech Króli – mówiła Barbara Porzucek, nauczycielka muzyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu.

Trzej Królowie wraz z mieszkańcami Sądecczyzny pokłonią się Świętej Rodzinie i złożą swoje dary w postaci mirry, kadzidła oraz złota – we czwartek 6 stycznia o godzinie 10:30 –  w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Orszak wyruszy spod parkingu przy ul. Gwardyjskiej, dotrze do kamienicy na rogu ulicy Lwowskiej (zaraz za mostem), później do Domu Gotyckiego, by dalej przejść pod dom Marii Ritter. Później, przy dźwiękach kolędy “Mędrcy Świata”, uda się w kierunku Rynku.

Inicjatorem tej formy obchodów Święta Trzech Króli na Ziemi Sądeckiej jest Bożena Jawor, była wiceprezydent miasta Nowego Sącza, która zaprosiła na pierwszy orszak w 2013 roku. We wszystkich dziewięciu nowosądeckich edycjach pracowało przy organizacji wydarzenia prawie dwa tysiące osób. W tegoroczną – jubileuszową odsłonę zaangażowano około 150 osób.

 

fot. Biuro Prasowe UM

Fotografie z jednej z poprzednich edycji Orszaku Trzech Króli obejrzysz TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.