Ptaszkowa: siedem osób w szpitalu. Powodem nieprawidłowe wyprzedzanie

Ptaszkowa: siedem osób w szpitalu. Powodem nieprawidłowe wyprzedzanie

Siedem osób trafiło do szpitala, po zdarzeniu dwóch samochodów osobowych, do jakiego doszło w niedzielne popołudnie (4 sierpnia) około godziny 16. w miejscowości Ptaszkowa (gmina Grybów) na drodze krajowej nr 28. Trasa Nowy Sącz – Grybów była całkowicie zablokowana. Po około godzinie wprowadzono ruch wahadłowy. 

– W wyniku nieprawidłowego wyprzedzania przez kierowcę Mercedesa, zderzeniu uległy dwa inne pojazdy: Toyota i Volkswagen. W Toyocie podróżowały dwie osoby dorosłe z dwójką dzieci (rodzina), a w Volkswagenie rodzice z jednym dzieckiem. Obydwie rodziny trafiły do szpitala – informuje w rozmowie z naszą redakcją sierżant sztabowy Bartosz Izdebski z KWP Kraków.

Jak dodaje, rodziny które trafiły do szpitala na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane zatem jako kolizja drogowa.

63-letni sprawca oddalił się w miejsca zdarzenia. Śledczy jednak szybko odnaleźli go w powiecie gorlickim.

– Będziemy się rozliczali ze sprawcą zdarzenia, czyli kierowcą Mercedesa, który wymusił pierwszeństwo nieprawidłowo wyprzedzając – informuje sierżant sztabowy Bartosz Izdebski.

Fot. OSP Ptaszkowa/
PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.