Były piłkarz Górnika Zabrze i Korony Kielce w Gliniku Gorlice!

W niedzielny wieczór media klubowe Glinika Gorlice przedstawiły swój nowy nabytek. Można w tym wypadku mówić o bombie transferowej, ponieważ barwy czwartoligowego zespołu w najbliższym sezonie wzmocni znany z występów w Ekstraklasie Brazylijczyk, Hernani da Rosa.

35-latek dołączył do ekipy “Biało-niebieskich” na zasadzie wolnego transferu. Zawodnikiem polskich klubów jest od początku 2004 roku. Przez 11 lat, z dwoma sezonami przerwy reprezentował ekipy, które występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do kraju nad Wisłą sprowadził go Górnik Zabrze, zaś po 1,5 roku zamienił Śląsk na stolicę województwa świętokrzyskiego, by reprezentować absolutnego wówczas beniaminka Ekstraklasy, Koronę Kielce. Był jednym z filarów defensywy “Złocisto-krwistych” niemal do końca swojego pobytu. W 2012 roku pomógł Pogoni Szczecin awansować do krajowej elity i występował dla niej przez następne 3 sezony. Łącznie w Ekstraklasie zagrał 220 meczów i zdobył w nich 5 bramek.

Po zakończeniu przygody z “Portowcami” zrobił sobie 2 lata przerwy od gry w piłkę, po czym zaczął reprezentować amatorskie i półamatorskie kluby na południu kraju. Najpierw dołączył do Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska. W kolejnym sezonie został piłkarzem Bielawianki Bielawa, a ostatnich kilkanaście miesięcy spędził jako zawodnik KS-u Zakopane. Hernani jest nominalnym środkowym obrońcą, ma 191 cm wzrostu, a od 2011 roku może pochwalić się posiadaniem polskiego obywatelstwa.

Współpraca: R.Szurek

Fot. Facebook GKS Glinik Gorlice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.