Strażacy z całego regionu po raz XX pielgrzymowali do Bazyliki Św. Małgorzaty [zdjęcia]

W Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się Wielki Odpust Ku Czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystości potrwają tydzień. Dziś tradycyjnie do stóp nowosądeckiego ołtarza przybyli strażacy z całego regionu.

Renault2

W XX Jubileuszowej Pielgrzymce wzięli udział liczni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 58 pocztów sztandarowych.

O godzinie 7:00 mundurowi zebrali się na parkingu przy dawnej siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obok Maślanego Rynku. Następnie przemaszerowali ulicami Nowego Sącza w stronę Bazyliki. Kompanie honorowe wystawiły KM PSP Nowy Sącz oraz jednostki OSP z gminy Podegrodzie.

Podczas przemarszu oraz uroczystej mszy św. grała orkiestra dęta z OSP Florynka.

- Po Mszy odpustowej w uznaniu zasług za pomoc w usuwaniu skutków wichury na obiekcie klasztoru w Tuchowie. asp sztab. Paweł Hajduga z JRG Krynica Zdrój odznaczony został Krzyżem Świętego Floriana - informują strażacy.

fot. PSP w Nowym Sączu / OSP Korzenna

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.