Literacki festiwal w Nowym Sączu

Literacki festiwal w Nowym Sączu

Już jutro rozpoczną się III Sądeckie Dni Literatury, czyli główna impreza literacka w naszym mieście i regionie.

Wydarzenie skierowane jest do młodszych jak i starszych odbiorców.  9 i 10 czerwca, na scenie na płycie nowosądeckiego Rynku będzie można spotkać się z lubianymi i docenianymi pisarzami. Wydarzenia tegorocznej edycji skupiają się wokół tematyki nagród literackich. Stąd też wybór pisarzy – laureatów prestiżowych nagród w dziedzinie literatury. Wszystkie spotkania tłumaczone będą na Polski Język Migowy.

Pomysł organizacji Sądeckich Dni Literatury zrodził się w wyniku obserwacji i rozmów z czytelnikami Sądeckiej Biblioteki Publicznej, którym brakuje dużego literackiego święta w naszym mieście. Dużo Sądeczan wyjeżdża do większych miast na literackie festiwale czy targi książki. Sądeckie Dni Literatury to idea zaznaczenia roli czytania i promocji książki na większą skalę w Nowym Sączu – zaznacza dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz.

Dwudniowe święto literatury rozpoczniemy 9 czerwca w czwartek o godz. 9.00 spotkaniem autorskim dla dzieci z Katarzyną Ryrych. Autorka była nominowana, nagradzana i wyróżniana m.inn. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren czy w Ogólnopolskiej Nagrodzie  Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Po czasie na zakup książeczek i autografy, o godz. 11.30 rozpocznie się panel dyskusyjny o nagrodach literackich, który poprowadzi autorytet i encyklopedia wiedzy w tym temacie dr Anna Marchewka. W rozmowie wezmą udział nagradzani pisarze: Barbara Sadurska, Wojciech Bonowicz i nasz rodzimy prof. dr hab. Wojciech Kudyba, bez którego udziału tak wielkie święto literackie nie mogłoby się po prostu odbyć. Popołudniowy czwartek zapowiada się równie ciekawie, gdyż czekać na nas będzie znany dziennikarz i reportażysta Jacek Hugo-Bader, pisarz dwukrotnie nominowany do nagrody Literackiej „Nike”, laureat Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Oprócz ciekawych opowieści pokaże nam zdjęcia ze swoich podróży.

Piątek 10 czerwca rozpocznie się o godz. 11.00 spotkaniem autorskim z Łukaszem Ortbitowskim – laureatem Paszportów Polityki, autorem nominowanym do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia czy Nagrody imienia Janusza Zajdla. O godz. 16.30 z sądeczanami spotka się Joanna Bator, nominowana do nagrody Literackiej Gdynia, finalistka i laureatka Nagrody Literackiej „Nike”. Po chwili przerwy organizatorzy zapraszają na koncert Czesława Mozila, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny. W główne obchody święta zaangażują się również wydawcy i księgarze, którzy przy scenie na płycie nowosądeckiego Rynku, w specjalnych stoiskach reklamowych, promować będą swoje wydawnictwa. Warto odwiedzić płytę rynku, gdzie po promocyjnych cenach zakupić będzie można książki, w tym nowości na rynku wydawniczym.

Wydarzenie realizowane w ramach zadania SĄDECKIE DNI LITERATURY, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.