Utonęła 26-latka. Tragiczny wypadek nad jeziorem

Utonęła 26-latka. Tragiczny wypadek nad jeziorem

utonęła 26-latka z powiatu nowosądeckiego, Jezioro Sromowieckie, jezioro Czorsztyńskie, Niedzica

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj, 8 czerwca, około godziny 14.40. Jak wynika ze wstępnych ustaleń nowotarskiej policji, do śmierci doprowadził nieszczęśliwy wypadek. Kobieta z powiatu nowosądeckiego prawdopodobnie chciała zaczerpnąć do pojemników wodę z jeziora w rejonie Polany Sosny w Niedzicy, bo w chłodnicy jej pojazdu ubywało płynu. Niestety poślizgnęła się, uderzyła głową w beton, z którego jest wykonane zejście do jeziora i osunęła się do wody.

Tragedia rozegrała się na jeziorze Sromowskim, czyli zbiorniku zaporowym na Dunajcu pomiędzy zamkiem w Niedzicy a wsią Sromowce Wyżne. Jest to zbiornik wyrównawczy dla głównego – Czorsztyńskiego. Służby ratunkowe wezwał mężczyzna, który towarzyszył 26-latce. Pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Niedzica. Na brzegu jeziora były pojemniki na wodę, a na lustrze wody – czapka zaginionej kobiety.

,,Po dojeździe na miejsce zdarzenia udało się kobietę wyciągnąć spod wody i natychmiast zostały rozpoczęte czynności ratunkowe. Niestety życia młodej kobiety nie udało się uratować” – relacjonują druhowie na swojej oficjalnej stronie.

Jak podaje Tygodnik Podhalański, warunki podczas akcji były bardzo trudne. Woda jest w tym miejscu głęboka, a w dodatku bardzo mętna. Tylko dzięki świecącemu mocno słońcu, jeden z druhów dostrzegł pod powierzchnią sylwetkę 26-latki. Natychmiast zanurkował i wydobył kobietę na powierzchnię. Dokładne okoliczności tragicznej śmierci ustala nowotarska policja.

Czytaj także: Tragedia w gminie Korzenna. Nie żyje ksiądz Wacław Paterak

Fot.OSP Niedzica/Źródło: OSP Niedzica/
Tygodnik Podhalański

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.