Wyłoniono reprezentację Polski w slalomie, 13 sądeczan w kadrze

Mistrzostwami Polski w slalomie kajakowym na torze „Kolna” w Krakowie zakończono kwalifikacje do reprezentacji Polski, która weźmie udział w Mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się w czeskiej Pradze.

wsb3

– Cykl zawodów, bo do rankingu kwalifikacyjnego liczyły się trzy najlepsze wyniki z czterech rozegranych slalomów, pokazał, że najlepiej do sezonu przygotowani się zawodnicy i zawodniczki objęci centralnym szkoleniem – mówi wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego Bogdan Popiela. – Na pewno cieszy fakt, iż pojawiła się spora grupa juniorów, która już zaczyna pukać do wyższych kategorii. Warto dodać, że w kadrze seniorów jest czwórka zawodników KS Start Nowy Sącz, w grupie młodzieżowców 3, a wśród juniorów 6. To efekt bardzo dobrej pracy trenerów klubowych. Przed zawodnikami w Krakowie ME Juniorów i U23 oraz ME seniorów w Pradze (Czechy).

Po rozdaniu medali odbyła się uroczystość wręczenia powołań do reprezentacji.
To zawsze jest miła chwila, to nagroda dla sportowców za pracę na treningach i wyniki w zawodach – stwierdził prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski. – Powołania wręczone, choć muszę powiedzieć, że jest spora niepewność. Za trzy tygodnie Mistrzostwa Europy w Pradze (Czechy) i mam nadzieję, że się odbędą. Na dziś mamy przykre ifnormacje z Węgier, gdzie miały się odbyć trzy zawody rangi mistrzowskie w kajakach płaskich. Niestety z powodu koronawirusa Madziarzy zamknęli granice i wszystko odwołano.

Reprezentacja Polski w Slalomie Kajakowym 2020
Seniorzy
K-1 mężczyzn: Dariusz Popiela (KS Start Nowy Sącz), Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Krzysztof Majerczak (KS Pieniny Szczawnica).
K-1 kobiet: Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz), Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), Dominika Brzeska (KS Start Nowy Sącz).
C-1 mężczyzn: Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz), Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków), Szymon Zawadzki (LKK Drzewica).
C-1 kobiet: Aleksandra Stach (KKK Kraków), Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz).

Młodzieżowcy
K-1 mężczyzn: Krzysztof Majerczak (KS Pieniny Szczawnica), Jakub Brzeziński (AZS AWF Kraków), Wiktor Sandera (AZS AWF Kraków – sądeczanin).
K-1 kobiet: Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz), Aleksandra Stach (KKK Kraków), Julia Dziadosz (KS Start Nowy Sącz).
C-1 mężczyzn: Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków), Szymon Zawadzki (LKK Drzewica), Przemysław Nowak (KKK Kraków).
C-1 kobiet: Aleksandra Stach (KKK Kraków), Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz), Oliwia Jeleńska (KS Start Nowy Sącz)

Juniorzy
K-1 mężczyzn: 1. Ciągło Michał (KS Start Nowy Sącz), 2. Kuchno Tadeusz (KKK Kraków), 3. Mastalski Mikołaj (Pieniny Szczawnica).
K-1 kobiet: 1. Brzeska Dominika (KS Start Nowy Sącz), 2. Danek Dominika (KS Start Nowy Sącz), 3. Cecurska Zuzanna (AZS AWF Kraków).
C-1 mężczyzn: 1. Nowobilski Szymon (KS Start Nowy Sącz), 2. Bartos Maciej (LKK Drzewica), 3. Leśniak Filip (KS Start/SMS).
C-1 kobiet: 1. Liber Katarzyna (KS Start Nowy Sącz), 2. Bulera Alicja (AZS AWF Kraków), 3. Bednarczyk Martyna (KS Pieniny Szczawnica)

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]