Wygrana rezerw Sandecji – Sandecja II liderem

Późnym popołudniem w środę zespół rezerw Sandecji rozegrał zaległe spotkanie w IV lidze Wschód. Młodzi piłkarze znad Kamienicy wysoko pokonali gospodarzy.

Watra – Sandecja II Nowy Sącz 3:5 (2:3)
0:1 Palacz 5, 0:2 Kuzera 8, 0:3 Kuzera 31 , 1:3 Mroszczak 33, 2:3 Jonny Gill 41, 2:4 Bryja 51, 2:5 Kuzera 59, 3:5 Jonny Gill 75
Żółte kartki: Bartos, Dziubas, Kostrzewa, Sarna – Palacz.

Watra: Tomasik: Bartos, Bałos, Kostrzewa, Kuchta, Kolasa (46 Dudek), Dziubas (87 Bartłomiej Mroszczak), Zubek (80 Koprowski), Mroszczak (61 Nowobilski), Souza (70 Norbert Sarna), Gill.

Sandecja II: Tokarz: Smoleń, Urban, Wąchała (75 J. Kuźma), Niemas, Dara, Szczepański, Żołądź (85 Oleksy), Kuzera (65 Zych), Bryja (60 Orlof), Palacz (70 Zygmunt).
Spotkanie sądeczanie na boisku Watry rozpoczęli przebojowo. Już w piątej minucie Palacz otworzył wynik. Nie minęło 180 sekund, a Kuzera podwyższył wynik na 2:0 wykańczając akcję zespołu. Po pół godzinie było już 3:0 po kolejnym bardzo dobrym strzale Kuzery. Mając trzy gole w zapasie sądeczanie zwolnili tempo gry co natychmiast wykorzystali gospodarze zdobywając pod koniec pierwszej połowy dwa gole. Po zmianie stron mecz nabrał rumieńców po zespół Watry miał tylko jedno trafienie do odrobienia by doprowadzić do remisu. Na szczęście męska rozmowa w szatni Sandecji dała rezultaty, bo po godzinie gry było już 5:2 dla biało czarnych. Gospodarze zaczęli grać agresywnie, często faulując co przełożyło się na żółte kartki. Watra zdołała jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale sądeczanie na więcej nie pozwolili.
Dzięki dziesiątej wygranej zespół Sandecja II objął prowadzenie w tabeli IV ligi Wschód.