Trener Janusz Świerad odchodzi do Stali Mielec

Trener Janusz Świerad odchodzi do Stali Mielec

Jak informuje biuro prasowe MKS Sandecja, Zarząd klubu za aprobatą Rady Nadzorczej przychylił się do wniosku trenera drugiej drużyny, Janusza Świerada o wcześniejsze rozwiązanie umowy z uwagi na propozycję pracy w roli asystenta pierwszego trenera Stali Mielec.

– Przyjęliśmy argumentację trenera, który od wielu lat był związany Sandecją, że jest to ważny krok w jego edukacji trenerskiej. Życzymy mu powodzenia i czekamy na powrót do Nowego Sącza ze zdobytym doświadczeniem – powiedział Prezes „Biało-czarnych”, Artur Kapelko.
– Nie była to łatwa decyzja – mówi trener Janusz Świerad. – W Sandecji, gdzie było mi dobrze, spędziłem przecież 20 lat. Mam nadzieję, że kiedyś wrócę, jednak bogatszy o nowe doświadczenia. Mielec to nowe środowisko, nowy klub, ludzie, wszystko nowe. Pierwszym trenerem Stali Mielec jest Darek Marzec, z którym znamy się bardzo dobrze, jeszcze z czasów w Wiśle Kraków. Chciał za mną pracować, porozmawialiśmy i się zgodziłem. Otrzymałem wiele telefonów z Polski, było wiele rozmów w domu, rozterek i myśli. Jednak po podsumowaniu wszystkich za i przeciw podjąłem taką, a nie inną decyzję. Rezerwy zostawiam na I miejscu w tabeli. Pożegnałem się z piłkarzami, wytłumaczyłem im moją decyzję, a bardzo fajnie się z nimi pracowało i żal ich zostawiać. Życie trenera jest takie, że raz się jest tu, by zaraz być gdzie indziej. Przede mną nowe wyzwanie. Trzymajcie za mnie kciuki. Idę Do Mielca, bo chcę się rozwijać. Moje serce było jest i będzie z Sandecją. Umowa w Stali obowiązuje mnie do 30 czerwca 2020.

Warto wiedzieć!
Janusz Świerad, ur. 21 czerwca 1970 w Nowym Sączu. Wychowanek Dunajca Nowy Sącz. Napastnik, ale występował także jako środkowy obrońca. Zaliczył wiele występów w pierwszej i drugiej lidze. Występował m.in. w Zagłębiu Lubin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Wiśle Kraków i Sandecji Nowy Sącz. Przed rundą wiosenną sezonu 2007/2008 zakończył grę w drużynie Sandecji. Na swoim koncie ma etap prowadzenia pierwszej drużyny jako trener tymczasowy, w tym na poziomie ekstraklasy. Ostatnio miał pod swoją opieką rezerwy pierwszoligowca. Jest trenerem UEFA PRO.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama