Wydarzenia przygotowane przez Sądeczan w ramach IV Sądeckich Dni Literatury

Wydarzenia przygotowane przez Sądeczan w ramach IV Sądeckich Dni Literatury

Ostatnie dni obfitowały w niecodzienne wydarzenia, w realizację których zaangażowali się czynnie Sądeczanie. Przedstawienie teatralne „Brzydkie kaczątko”, w którym wystąpili aktorzy z upośledzeniem ruchowym i umysłowym oraz międzypokoleniowa debata oksfordzka ściągnęły również całe sale widzów zainteresowanych tematem literatury.

8 listopada na dużej scenie w Miejskim Ośrodku Kultury wystawione zostało przygotowane przez wychowanków Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo NADZIEJA przedstawienie „Brzydkie Kaczątko”. Widowisko było efektem pracy warsztatowej „Na tropie skrywanych emocji”, które prowadziła Izabela Jeziorska. Pod jej opieką został przygotowany spektakl, który pokazał niezwykły talent sceniczny oraz uczulił na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

W czwartkowy poranek 9 listopada natomiast odbyła się w bibliotecznej czytelni międzypokoleniowa debata oksfordzka, której uczestnicy dyskutowali na temat literatury kryminalnej i kwestii czy jest ona czymś więcej niż tylko rozrywką. Seniorki biorące udział w debacie broniły twierdzenia, że kryminał to tylko rozrywka. Młodzież podawała liczne przykłady, że ten gatunek literacki to zdecydowanie coś więcej. Okazało się, że taka debata to doskonała okazja, by wymienić swoje poglądy i wartościowo spędzić czas. Skupioną wokół powieści kryminalnych i detektywistycznych potyczkę słowną pomiędzy młodzieżą a seniorami poprowadziła Małgorzata Witek.

Debata oksfordzka oraz powarsztatowe przedstawienie teatralne zrealizowane zostały w ramach zadania Sądeckie Dni Literatury, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama