Wybory 2019: Poseł Mularczyk obiecuje inwestycje w korycie Kamienicy i nad Jeziorem Rożnowskim

Trzy z pięciu stopni na rzece Kamienica mają być przebudowane. Dzięki temu będzie bezpieczniej w warunkach wezbrania wód, a rybom z gatunku łososiowatych - łatwiej. Roboty na ponad 12 -kilometrowym  odcinku rzeki wraz zagospodarowaniem brzegów kosztować będą około 10 mln złotych i zostaną zrealizowane przez RZGW w Krakowie. 

-Rzeka Kamienica jest perłą w naszym mieście i regionie. Niestety to perła zaniedbana, która wymaga inwestycji. Dzięki zaangażowaniu Wód Polskich powstał projekt, a teraz jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na jego realizację - mówił poseł Mularczyk

Poseł obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby w najbliższych miesiącach projekt został zrealizowany, a w przyszłej kadencji Sejmu  będzie zabiegał o regulację i odmulanie Jeziora Rożnowskiego.

Dwa pierwsze stopnie mają być przebudowane w formie pochylni z kanałem migracyjnym i bystrotokiem dla ryb, trzeci natomiast będzie sterowany ryglem. Przepływ całym korytem zostanie jednak zachowany. Wykonywane będą również prace związane z zabudowaniem brzegów w taki sposób, aby mieszkańcy mogli latem z nich korzystać.

PUMA

2 comments

  1. malaroza 9 października, 2019 at 14:58 Odpowiedz

    hahha Pan Mularczyk znowu obiecuje, szkoda ze i tak mu to nic nie da. Juz mial swoj czas i jakos nie pokazal. nic mu nie wyszlo probowal pchac na fotelik zone ktorej tez jakos zbytnio nie wyszlo. Najlepszym kandydatem jest Pan Czerwiński.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.