Wtargnęli nocą przez otwarte okno z kijem bejsbolowym i z gazem. Ukradli laptop

Była ciepła, czerwcowa noc. Otwarte na oścież okna, aby złapać odrobinę przyjemnego rześkiego powietrza przed kolejnym upalnym dniem to powszechne zjawisko. Niestety są tacy, którzy widzą w nim okazję do przestępstwa.  O godzinie 2 w nocy do jednego z sądeckich mieszkań przez otwarte okno balkonowe wtargnęło troje nieproszonych gości. Mieli na głowach kominiarki a w ramach „uzbrojenia” – kij bejsbolowy i gaz łzawiący.  Zastraszyli domowników po czym zabrali laptopa i wybiegli z budynku.

wsb3

„Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano grupę operacyjno-procesową. Sądeccy policjanci ruszyli też w teren z psem służbowym i już po trzech godzinach od zdarzenia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o ten rozbój. Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat oraz 22-letnia kobieta,  usłyszeli prokuratorskie zarzuty z art. 280 § 2 Kodeksu karnego tj. rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i środka obezwładniającego, za co grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia” – informuje  Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Zatrzymanym grozi nawet 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek sądeckiej Policji zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Nieco później zatrzymano także 22-latka, który uczestniczył w przestępstwie.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]