Sądecka Mapa Rowerowa III: treningowa Miejska Góra (04)

Proponuję wypad w świetne miejsce treningowe dla kolarzy górskich. Niedaleko od Nowego Sącza, świetny dojazd, a na miejscu na niedużym, zwartym obszarze możliwość wszechstronnego treningu – mocno nachylonych podjazdów, technicznych zjazdów szutrowymi drogami, by po chwili znowu podjeżdżać w jakieś innej kombinacji. Miejska Góra w Starym Sączu w wersji w jakiej dzisiaj są tam przygotowane leśne drogi, to ideał do jazdy góralem, a pewnie i miłośnicy innych dyscyplin wytrzymałościowych potwierdziliby, że np. do biegania terenowego też nienajgorsze. Przede wszystkim z daleka od samochodów, w lesie, a trasy o bardzo urozmaiconym profilu technicznym.

Renault2

W szczegóły nie ma się co wdawać, po prostu warto tam pojechać i sprawdzić różne możliwe kombinacje, np. w dzień kiedy nie mamy czasu na dalsze i dłuższe wypady. Z Nowego Sącza wyruszamy trasą EuroVelo do Starego Sącza. Tych kilkanaście kilometrów zupełnie płaską ścieżką to akurat doskonała rozgrzewka przed tym, co nas czeka. Z EuroVelo zjeżdżamy na wysokości Ołtarza Papieskiego, ale niemal pod Miejską Górę zaprowadzi nas kolejna, lokalna już droga rowerowa. Stary Sącz pod tym względem wydaje się miejscem idealnym dla cyklistów. A na Miejskiej Górze? Możemy jeździć w kółko do woli i nie zakręci nam się w głowie. Wariantów jest kilka, w wyborze najlepszego może pomóc mapa na miejscu, ale stopni trudności jest kilka i każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrej zabawy! To jedno z najlepszych miejsc dla cyklistów w całym regionie i to o każdej porze roku.

Elżbieta Sezwczyk

 

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Partnerem Sądeckiej Mapy Rowerowej jest:

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.