Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu! Pomóż dotrzeć tam niepełnosprawnym ze Stróż

Podopiecznym oraz ich opiekunom z Zakładu Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach marzy się wyjazd do Rzymu i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zbierają na ten cel pieniądze.

– Każdy chciałby pomodlić się przy grobie Świętego Jana Pawła II. To dla nas duże wyzwanie, gdyż jest nim pobyt z dala od domu grupy osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, czy przełamanie lęków osobistych związanych z samym przelotem – tłumaczy Piotr Wojtas, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach.

– Dla większości z nas może to być jedyna taka szansa, dlatego chcemy maksymalnie wykorzystać czas pobytu we Włoszech. Stąd też nasz ambitny plan wycieczki. Głównym celem jest oczywiście Watykan i udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem. Planujemy także zobaczyć największe atrakcje starożytnego Rzymu, a ponadto wizyta na wzgórzu Monte Cassino. Chcemy jak najwięcej skorzystać i jak najwięcej zobaczyć – mówi Piotr Wojtas.

– Z uwagi na charakter niepełnosprawności uczestników, do sprawnego przemieszczania się po Rzymie, konieczny jest wynajem autokaru dostosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Koszt wynajmu autokaru potrzebnego do realizacji planu wycieczki wynosi 6.000 Euro. Z Zakładowego Funduszu Aktywności oraz środków prywatnych zakupiliśmy już bilety lotnicze z Krakowa do Rzymu i z powrotem – tłumaczy Wojtas.

Zorganizowano już także bezpłatne noclegi w Rzymie dla 45 osób (30 osób z niepełnosprawnością oraz 15 asystentów) w Domu Wakacyjnym Jana Pawła II Don Orione. Potrzebne są jeszcze środki na pokrycie kosztów autokaru (m.in. wyjazd do Monte Cassino i Pompejów) i bilety wstępów (Colosseum, Kopuła Bazyliki św. Piotra).

Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów, którym do zrealizowania marzeniach ich życia brakuje 15 tys. zł, proszone są o kontakt z kierownikiem Piotrem Wojtasem.

Tel. 509 450 860

E-mail: [email protected]

Fot. Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.