WSB-NLU ma rekordową w 30-letniej historii liczbę studentów

wsb-nlu

Wyższa Szkoła Biznesu – NLU w Nowym Sączu przeżywa rekordową w historii uczelni rekrutację. Szkoła ma już blisko 5 tys. studentów, a do końca września spodziewa się osiągnąć liczbę 5300. – To miły prezent na jubileusz 30-lecia szkoły – cieszy się dr Dariusz Woźniak, rektor WSB-NLU.

Tak dobrze, jeśli chodzi o nabór, w WSB-NLU nie było nawet za czasów świetności uczelni. Na początku tysiąclecia szkoła liczyła ok. 4 300 studentów. Dziś jest ich o tysiąc więcej.

Trzeba jednak powiedzieć, że zmieniła się specyfika studiowania. Na początku XXI wieku biliśmy rekordy jeśli chodzi o tzw. studentów dziennych. Teraz mamy w głównej mierze studentów on-line, rozsianych po całym świecie – podkreśla rektor.

Od 2015 r. WSB-NLU oferuje studia w systemie CloudA, czyli studia w tak zwanej chmurze. Pozwala to studiować dowolny kierunek oferowany przez uczelnię, z dowolnego miejsca. Rektor nie kryje, że w roku pandemicznym, ten model sprawdził się najlepiej.

– Był okazją do przekonania nieprzekonanych, że studia on-line w niczym nie odbiegają, jeśli chodzi o poziom i jakość, od studiów stacjonarnych – stwierdza rektor.

Nie ukrywa, że to miało wpływ na tegoroczną rekrutację. Zwykle uczelnie zamykają ją w połowie października. WSB-NLU zamierza już 30 września.

Mamy już 2800 nowych studentów. To miły prezent na 30-lecie szkoły – mówi dr Dariusz Woźniak.

2 października, w WSB-NLU, o godz. 11, odbędzie się uroczysta XXX Inauguracja Roku Akademickiego WSB-NLU, podczas której wykład inauguracyjny pt. „Współczesne społeczeństwo. Czy etykieta to sztuka zapomniana?” wygłosi dr Irena Kamińska–Radomska, założycielka firmy The Protocol School of Poland. Autorka ok. dwustu artykułów wydawanych w Polsce i USA oraz pięciu książek: „Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji”, „Kultura biznesu. Normy i formy”, „Współczesna etykieta biznesu w codziennej praktyce w Polsce”, „Jak zostać damą”, „Dress code dla kobiet” (współautorka). Gość/ekspert TVN, TYP1, TVP2, TVP INFO, radiowej „Trójki”, RMF FM, Polskiego Radia RDC, Polskiego Radia 1030 Chicago, a także mentorka w programie „Projekt Lady”.

W tym dniu odbędzie się również zlot absolwentów. Aby wziąć w nim udział, należy zapisać się przez stronę internetową uczelni. Na ten moment zarejestrowało się 410 osób.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.