Nowy Sącz. XIII Zlot pojazdów z duszą [ZDJĘCIA]

Zlot Pojazdów Zabytkowych, Nowy Sącz

Podczas XIII Zlotu Zabytkowych Pojazdów, zorganizowanego w Miasteczku Galicyjskim przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, przy udziale Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA można było oglądać pojazdy z duszą…

Zlot Zabytkowych Pojazdów to wyjątkowe spotkanie znawców i miłośników starych aut i motocykli, motoryzacyjnych majsterkowiczów, producentów części do pojazdów retro oraz okazja do rodzinnego wypoczynku.

W tym roku można było oglądać maluchy, duże fiaty, polonezy ale także tradycyjnie samochody zagraniczne. Prezentowano motocykle, ciężarówki, rower oraz autobusy: Jelcz  z 1964 roku (popularny ogórek) i Autosan z 1978 roku. Łącznie na rynku Miasteczka Galicyjskiego zaprezentowało się ponad 70 pojazdów.

– Przyjechał  między innymi Jelcz RTO 043 z 1964 roku, popularnie nazywany ogórkiem, który należy do MPK Nowy Sącz oraz Autosan H9-35 z 1978 roku którego wyremontowało i posiada nasze stowarzyszenie. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówił Grzegorz Ormiański z Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Imprezie towarzyszył koncert zespołu Levi w składzie: Ewa Novel – wokal, Bartek Łuczyński – harmonijka ustna, Grzegorz Skoczylas – gitara, Adam Leśniak – cajon. Można było także skorzystać z mobilnego punktu szczepień w ramach akcji „Szczepimy się”.

Dodatkowymi atrakcjami były prelekcja profilaktyczno-edukacyjna pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, pokaz ratownictwa medycznego, konkursy dla publiczności oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

Fot. Piotr Droździk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.