Wójt Chełmca potrącony na pasach. Czeka na operację

Wójt Chełmca potrącony na pasach. Czeka na operację

Wójt Chełmca Bernard Stawiarski został potrącony, kiedy przechodził przez przejście dla pieszych. Wokół wypadku urosły historie i legendy, a minęła zaledwie doba.

Wczoraj 4 kwietnia około godziny 20:20 na ul. Limanowskiej w Chełmcu doszło do potrącenia gospodarza Chełmca przez kierowcę samochodu marki Seat. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wójt przechodził przez przejście dla pieszych.

,,Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej policji oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku, będą ustalane w toku prowadzonego postępowania. Na obecną chwilę nie udzielamy więcej informacji dotyczących tego zdarzenia i odsyłamy do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu” – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Faktem jest zatem, że wójt przechodził przez pasy, nie jechał na hulajnodze. W jednym z portali lokalnych pojawił się artykuł na ten temat. Pojawiło się również oświadczenie na stronach urzędu gminy Chełmiec odnoszące się do owej publikacji. Czytamy tam m.in., że dziennikarze portalu nawet potrącenie wójta na pasach dla pieszych wykorzystują do hejtu i osiągniecia swoich celów.

,,Zamieszczony dzisiaj tytuł w portalu Sądeczanin.info „Pijany wójt Bernard Stawiarski wpadł pod samochód?” jest kłamstwem i manipulacją.  Z treści artykułu można wyczytać: „(…)Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odpowiedziała nam jedynie, że w czwartek o 20:20 na ul. Limanowskiej w Chełmcu Seat rzeczywiście potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych.”. Jak się to ma do zamieszonego tytułu, pseudo redakcjo portalu Sądeczanin.info” – czytamy w oświadczeniu.

Jak się okazuje, wójt nie jechał na hulajnodze z telefonem w ręku i nie wpadł pod samochód. Z powodu odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Co do stanu trzeźwości – nie odnosi się do tego ani policja, ani nie ma o tym infomacji w opublikowanym oświadczeniu.

,,Na chwilę obecną możemy jedynie potwierdzić, że wójt ma złamaną rękę i czeka go operacja. Ponadto wójt przechodzi kolejne dokładne badania specjalistyczne mające na celu wykluczenie innych obrażeń. Działanie portalu Sądeczenin.info jest ohydne i w związku z trwającą jeszcze kampanią wyborczą ma na celu z oczywistych względów tylko oczernić wójta gminy Chełmiec wśród wyborców” – czytamy w oświadczeniu.

Życzymy wójtowi Chełmca szybkiego powrotu do zdrowia!

Fot. Adrian Maraś 

Reklama