Wojewoda Małopolski odwiedził Nowy Sącz. Jest nadzieja na podwyżki dla urzędników

Wojewoda Piotr Ćwik odwiedził dzisiaj Nowy Sącz. To nie była pierwsza wizyta przedstawiciela władz centralnych w naszym mieście. Wcześniej, jako wicewojewoda, odwiedzał sądecką delegaturę Urzędu Wojewódzkiego raz w miesiącu. Dzisiejsza wizyta miała typowo „gospodarski” charakter.

wsb3

Ponieważ pełnię funkcję wojewody od niedawna, postanowiłem odbyć dodatkowe spotkania z pracownikami wydziałów zamiejscowych – mówi Piotr Ćwik. – Rozmawialiśmy o sprawach pracowniczych i organizacyjnych. Złożyłem też pewne deklaracje, których zamierzam dotrzymać.

O jakich deklaracjach mówi wojewoda?

– Chodzi głównie o sprawy wynagrodzeń oraz sposobu organizacji pracy – wyjaśnia wojewoda i podkreśla, że 80 pracowników sądeckiej delegatury to duży potencjał ludzi, którzy na co dzień są twarzą Urzędu Wojewódzkiego załatwiając codzienne sprawy zgłaszających się interesantów.  – Pracownicy podkreślają, że od 8 lat wydziały zamiejscowe były poważnie niedofinansowane i pozostają w tyle jeśli chodzi o wynagrodzenia w porównaniu do pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Na razie wojewoda nie precyzuje kwoty ewentualnych podwyżek, muszą się one bowiem zmieścić w budżecie województwa.

Piotr Ćwik zapewnia również, że „gospodarskie” wizyty będą kontynuowane w kolejnych miesiącach nie tylko w Nowym Sączu.

fot. TB

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]