Nowy Sącz: jutro w ZUS szkolenie dla nauczycieli

W związku z październikowym obniżeniem wieku emerytalnego, ZUS w Nowym Sączu organizuje specjalne szkolenie dla nauczycieli. Szkolenie „Uprawnienia dla nauczycieli po zmianach” odbędzie się w środę, 28 czerwca, o godz. 12 w siedzibie sądeckiego ZUS-u przy ul. Węgierskiej 11. 

– W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Nowe przepisy będą miały również istotne znaczenie dla nauczycieli, dlatego ZUS postanowił zorganizować specjalne szkolenie dla tej grupy zawodowej – informuje Anna Szaniawska, rzecznik prasowy ZUS.

Szkolenie kierowane jest do pracowników zespołów obsługi ekonomiczno-administracyjnej szkół oraz dla pracowników zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela, którzy spełniają warunki do przejścia na świadczenia przewidziane dla tej grupy zawodowej.

Uczestnicy szkolenia będą mogli uzyskać wiedzę na temat prawa do świadczeń i ustalania ich wysokości, rekompensat, postępowania w sprawach o świadczenia oraz zmian legislacyjnych.

Szkolenie odbędzie się w 28 czerwca w Oddziale ZUS w Nowym Sączu, przy ul. Węgierskiej  11, w sali 401, o godzinie 12.

Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 18/449-81-96, kom 502-001-021 lub e-mail: [email protected]

Fot. ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.