Wojciech Piech wręczał edukacyjne walizki narkotykowe

Imitacje środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich ukrycia oraz zażywania to zawartość 33 walizek, które trafiły do Wydziału Prewencji KWP w Krakowie oraz wszystkich komend powiatowych i miejskich Policji w Małopolsce. Uroczyste przekazanie edukacyjnych walizek narkotykowych odbyło się 19 lutego w siedzibie KWP w Krakowie. Uczestniczył w nim Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, a Marszałka Województwa reprezentował Sekretarz Wojciech Piech.

KorzennaW2020

Podczas spotkania komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta podkreślał, jak ważna jest profilaktyka w przeciwdziałaniu narkomanii. Pięćdziesięciu policjantów z różnych jednostek już zostało przeszkolonych z metodyki prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowego sprzętu. Dzięki walizkom, będą edukować pedagogów, nauczycieli i rodziców.

- Generał przytoczył przy tej okazji dane na temat ilości zabezpieczonych w ubiegłym roku w Małopolsce narkotyków, tj. 35 kg amfetaminy,  1,5 kg haszyszu, 1,6 kg kokainy, 121 kg marihuany, 12800 szt. ecstasy,  czy  ponad 7900 sztuk roślin konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość tych  zabezpieczonych środków narkotycznych to ponad 6,8 miliona złotych - informują policjanci.

50 tysięcy złotych na zakup walizek narkotykowych zostało przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Koszt jednego zestawu edukacyjnego to niemal 1,5 tys. złotych.

- Każda walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Z pomocą tego narzędzia edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza - dodają policjanci z KWP w Krakowie.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.