Wojciech Jurkowski podopieczny Fundacji Mada z nagrodą za wspaniałe zdjęcie

Dziękuję Państwu za dokładanie wszelkich starań by uświadamiać społeczeństwo, że osoby z niepełnosprawnościami powinny być postrzegane nie przez pryzmat swoich ograniczeń, a przez pryzmat swoich możliwości. Serdecznie gratuluję wszystkim dzisiejszym Laureatom – tak małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser – Duda zwróciła się do laureatów, organizatorów i uczestników gali finałowej ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Uroczysta Gala Finałowa XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Tegoroczna edycja pod hasłem: „podróże moich marzeń” odbywała się  właśnie pod patronatem honorowym Pierwszej Damy, a wśród nagrodzonych był reprezentant Sądecczyzny: II miejce w kategorii fotografia za zdjęcie „wszędzie jest dobrze, ale w Polsce najlepiej” zdobył Wojciech Jurkowski, podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej „MADA” w Nowym Sączu .

Galę finałową uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego przy Zespole Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie oraz zespół wokalno – instrumentalny Agnus Dei z Kalisza. Uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac.

Celem konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznej edycji zgłoszono blisko 2 tysiące prac. Najlepsze  zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego zostały ocenione przez Centralną Komisję, która nagrodziła i wyróżniła 32 prace. Prace oceniane były w pięciu kategoriach: „malarstwo i witraż”, „rysunek i grafika”, „rzeźba kameralna i płaskorzeźba”, „tkanina i aplikacja” oraz „fotografia”.

Gratulujemy wszystkim laureatom, wśród których znaleźli się wymienieni poniżej artyści z Małopolski:

Wyróżnienie w kategorii „Rysunek i grafika”
Tytuł: „Spotkanie w Zakopanem ze św. Jerzym”
Autor: Wojciech Bachleda – Żołnierczyk
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSONI – Koło w Zakopanem

Wyróżnienie w kategorii „Rzeźba kameralna i płaskorzeźba”
Tytuł: „Magiczna deskorolka”
Autorzy: Joanna Cukier, Mikołaj Kęskiewicz
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie

Wyróżnienie w kategorii „Tkanina i aplikacja”
Tytuł: „Lot balonem”
Autor: Melania Kostecka
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w TomaszkowicachII miejce w kategorii „Fotografia”

Tytuł: „Wszędzie jest dobrze, ale w Polsce najlepiej”
Autor: Wojciech Jurkowski
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej „MADA” w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.