Wnioski o rolnicze dopłaty - tylko w wersji elektronicznej.

Od tego roku wnioski o dopłaty bezpośrednie do rolnictwa będą składane w wersji elektronicznej. Dla rolników jest to spora zmiana. Dotychczas składali wnioski  w formie papierowej.

wsb3

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do wypełnienia wniosku służyć  będzie specjalna aplikacja, która pojawi się na stronie agencji już 15 marca. Każdy będzie mógł liczyć, tak jak to było dotychczas, na pomoc pracowników agencji, którzy wytłumaczą jak korzystać z aplikacji eWniosekPlus.

- Nie widzę żadnego problemu w tym, że teraz będzie to zinformatyzowane. I tak korzystam co roku z pomocy pracowników ARiMR, bo można łatwo popełnić błąd na mapach, więc  czy wniosek będzie na papierze czy w komputerze to już nie ma dla mnie znaczenia– mówi Rafał Sowa, rolnik z Jasiennej.

Od tego roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich będzie możliwe złożenie specjalnego oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r. Takie oświadczenia będzie można składać od 15 lutego do 14 marca tego roku. Z takiego rozwiązania będą mogli skorzystać rolnicy, którzy mają mniej niż 10 ha gruntów ornych i będą ubiegali się w 2017 r. m.in. o jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub płatność do owiec i kóz.

fot pixabay.com

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.