To już dziś! Dobroczynne strzyżenie w Awangardzie

To już dziś! Dobroczynne strzyżenie w Awangardzie

Konrad Tokarczyk, Barcice

Gdy 12 lat temu Konrad pojawił się na świecie, lekarze nie dawali mu szans na życie dłuższe niż kilka miesięcy. Przygotowywali rodziców na najgorsze, polecali żegnać się z maleństwem. To „maleństwo” ma dziś 12 lat. Błyskotliwy, z ogromnym  poczuciem humoru, z głową pełną marzeń i planów. Choć boli nadgarstek, boli bark, boli lewa pachwina – chłopak jest uosobieniem radości. Choroba, z którą Konrad Tokarczyk mierzy się od pierwszych chwil życia nie jest łatwa do poskromienia, ale z jego wrodzonym optymizmem przegrywa każda dolegliwość. Przyszedł jednak taki czas, w którym dzielny kawaler potrzebuje pomocy.

Dzieci z wrodzoną łamliwością kości rosną wolniej od swoich zdrowych rówieśników, ale rosną. Konrad raz na jakiś czas wyrasta z wózka, który musi zastępować mu nogi. Chodzi nie tylko o rozmiar. Ważne także, aby wózek był bezpieczny. Na dotychczasowym energiczny chłopak zaliczył już kilka wywrotek. Poruszanie się po kamieniach, trawie, błocie czy piasku jest prawie niemożliwe, a na pewno nie jest bezpieczne.

Przydałby się wózek wyposażony w amortyzację, lekki, a jednocześnie dający szansę przemieszczania się nie tylko po asfalcie. Zakup takiego sprzętu oznacza wydatek rzędu  nawet 40 tysięcy złotych. Konrad jest podopiecznym nowosądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda, które gromadzi fundusze na jego leczenie i rehabilitację. W dowolnej chwili można wpłacić datek na ten cel. Wszelkie informacje jak dokonać darowizny dostępne są TUTAJ.

Jest też inny sposób na to, aby wesprzeć zbiórkę na nowy wózek dla Konrada Tokarczyka. Zaprzyjaźniona z jego rodzicami pani Monika Krawiec – właścicielka salonu fryzjerskiego Awangarda organizuje nietypową akcję pod hasłem: ,,włosy w górę” .

Bardzo lubimy pomagać i angażować się w akcje charytatywne, postanowiliśmy razem ze stowarzyszeniem Sursum Corda wesprzeć naszego wieloletniego klienta i przyjaciela – Konrada Tokarczyka. Organizujemy w dniach 21-22 czerwca akcję, z której dochód zostanie przekazany w całości na nowy wózek inwalidzki dla Konrada. Aby wesprzeć tę akcję, wystarczy zapisać się na jeden z tych dni do naszego salonu na dowolne strzyżenie – męskie, damskie, strzyżenie chłopca, albo strzyżenie dziewczynki. Kwota którą nasi klienci zapłacą za usługę w całości powędruje do Stowarzyszenia Sursum Corda  i zostanie przekazana Konradowi na nowy wózek  – tłumaczy Monika Krawiec.

w 12-letnim życiu Konrada Tokarczyka zmieściło się już 12 operacji. Dzięki nim żyje, rozwija się i może próbować chodzić, choć dystanse przekraczające kilkanaście kroków są jeszcze poza jego zasięgiem. Mobilność zapewnia mu wózek, jednak i na nim każdy nieostrożny ruch lub nawet delikatne uderzenie grozi pęknięciem, złamaniem, koniecznością usztywnienia ręki lub nogi. Wózek musi być wygodny i bezpieczny. Właśnie bezpieczeństwo jest stawką akcji do której zaprasza Awangarda. Chcesz mieć świetną fryzurę i jednocześnie pomóc fantastycznemu chłopakowi? Rezerwuj strzyżenie TERAZ !

TEL.18 547 77 77

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook