Wkrótce to one zdominują rynek energii

Wkrótce to one zdominują rynek energii

Rozmowa z Joanną Zielińską-Pałką – executive manager w firmie Conberg

– Chcę założyć fotowoltaikę na domu jednorodzinnym, ale nie mam pojęcia od czego zacząć. No właśnie od czego zacząć?

– Pewnie już trochę poczytała pani w internecie czy w pismach branżowych, zasięgnęła opinii znajomych, a pani rachunki za energię elektryczną nie są niskie. Obecnie należy skontaktować się z profesjonalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznej. Takiego można znaleźć na rynku lokalnym. Myślę, że część firm działa podobnie jak nasza, a więc umawia się na bezpłatny audyt, a doradca dokona analizy zapotrzebowania energetycznego domu oraz oceni możliwości montażu. Dowie się pani, jakich realnych oszczędności można oczekiwać po zamontowaniu instalacji oraz uzyska odpowiedzi na nurtujące pytania.

– Czy będę potrzebować jakieś zezwolenia, dokumenty?

– Montaż instalacji wymaga zgłoszenia do zakładu energetycznego. Standardem jest, że formalności pozostają po stronie wykonawcy instalacji. W naszej firmie, dedykowany pracownik złoży w pani imieniu wszystkie dokumenty, pomoże w uzyskaniu finansowania i dotacji, natomiast panią poinformuje o postępach.

– Ile będzie trwać cały proces?

To tylko fragment artykułu. Całość w najnowszym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” – dostępnego za darmo pod linkiem poniżej: