Panaceum na trudne czasy! Ostatni dzień na oddanie głosu w III edycji Rankingu GLG

Panaceum na trudne czasy! Ostatni dzień na oddanie głosu w III edycji Rankingu GLG

Rok 2020 mocno zapisze się w dziejach świata. Jakimi zgłoskami? Ocenę wystawią nam kolejne pokolenia. My natomiast już dzisiaj złotymi zgłoskami zapisujemy sukcesy wyłonionych przez kapitułę kandydatów III edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Dobiega końca głosowanie publiczności. Nominowani pokazali, że kultura może być skutecznym lekarstwem na trudne czasy.

Do trzeciej edycji Rankingu zgłoszono 21 kandydatur. Kapituła nominowała 15 osób, które w 2020 r. znacząco zaistniały na polu kultury w skali ogólnopolskiej, a o niektórych było głośno poza granicami kraju. Spośród nich w tajnym głosowaniu, przeprowadzonym za pośrednictwem kancelarii prawnej GESSEL zostanie wyłoniona dziesiątka laureatów. Od trzech tygodni na łamach dts24.pl trwa głosowanie o Nagrodę Publiczności GLG. Głos publiczności ma znaczenie w ostatecznym rozstrzygnięciu Rankingu. Liczy się on bowiem tak samo, jak głos jednego członka kapituły. Wśród nominowanych znaleźli się (w kolejności alfabetycznej): Adam Balas, Tomasz Bocheński, Mariusz Brodowski, Renata i Grzegorz Czerwiccy, Krzysztof Dziurbiel, Małgorzata Kaczmarska, Bartosz Ostałowski, Alicja Przybyszowska, Sylwia Rams-Pikuła, Justyna Stasiek-Harabin, Małgorzata Szarek, Monika Sznajderman, Anna Wilk i Agnieszka Zahaczewska-Książek.

Przypomnijmy, że celem rankingu jest docenienie Sądeczanek i Sądeczan, aktywnych na polu szeroko rozumianej kultury, których dzieła nowoczesnością i artystyczną unikalnością przyczyniły się poprzez rodowód ich twórców do promowania Sądecczyzny w Polsce i na świecie. [Więcej dowiesz się pobierając PDF].

GŁOSOWANIE

Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Przed oddaniem głosu, warto „kliknąć” w imię i nazwisko każdego nominowanego, by zapoznać się z jego osiągnięciami w 2020 r.

Na swojego kandydata można głosować od 4 do 25 kwietnia do godz. 23.59. Wspólny głos internautów jest równoznaczny z głosem jednego członka kapituły.

Nominowani do Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej:

***

Mamy wybitnych laureatów dwóch pierwszych edycji rankingu. W jego inauguracyjnej edycji za osiągnięcia w roku 2018 pierwsze pięć miejsc zajęli: Joanna Kulig – aktorka filmowa, Weronika Gogola – pisarka i tłumaczka z Bratysławy, Antoniusz Dietzius – reżyser i aktor teatralny, Jakub Polaczyk – pianista i kompozytor z Nowego Jorku, Monika Sznajderman – pisarka i wydawca. W drugiej edycji za sukcesy odnotowane w roku 2019 laureatami pierwszych miejsc zostali: Sylwia Olszyńska – śpiewaczka operowa, filmowcy Michał Węgrzyn i Wojciech Węgrzyn, Janusz Tyrpak – artysta malarz z Kopenhagi, Tomasz Bocheński – artysta grafik i Katarzyna Zielińska – aktorka. Laureatami Nagrody Publiczności w dotychczasowych edycjach rankingu zostali Antoniusz Dietzius i Izabela Szafrańska (2018) oraz Katarzyna Zielińska (2019).

W ubiegłym roku z wiadomych przyczyn nie udało się zorganizować gali sumującej II edycję Rankingu GLG. „Dobry Tygodnik Sądecki”, rekompensując tę stratę, uruchomił program „Genialni Lokalni Globalni” w ramach kanału Studia DTS na YT. Ukazało się już dziewięć odcinków, których bohaterami są laureaci i kandydaci do czołowych miejsc w Rankingu: Sylwia Olszyńska, Jakub Polaczyk, piosenkarka Rasm Almashan, Michał Węgrzyn, architekci Anna i Wojciech Świątkowie, fotografik Piotr Droździk, Janusz Tyrpak i Izabela Szafrańska. Niespodzianką jest bohater X, jubileuszowej edycji programu – Dariusz Żelazko, czyli bloger Jakub Steward.

Już dzisiaj zapraszamy Was na planowaną na jesień uroczystą galę GLG, będącą finałem poprzedniej i obecnej edycji Rankingu. Będzie to spotkanie wyjątkowe i przejdzie do historii jako rekordowe pod względem liczby genialnych-globalnych Sądeczan, zgromadzonych na jednej scenie.

Zapraszamy do wyboru laureata Nagrody Publiczności – nie może zabraknąć Waszego głosu!

W imieniu kapituły GLG Ryszard Kruk

Fot. Arch. kandydatów/kolaż: Aniela Gajdosz

Reklama