Sądeczanki walczą o awans do II ligi

W dalekim Grodzisku Mazowieckim zespół siatkówki kobiet STS Sandecja gra w turnieju finałowym o awans do II ligi. Sądeczanki jedno spotkanie wygrały i jedno przegrały.

Sandecja Nowy Sącz – SPS Panki 1:3 (19:25, 18:25, 25:17, 24:26)

STS: Rams, Fałowska, M. Wojta, Drąg, Kiławiec, Bogacka, Kupczyńska libero oraz Dyrek, Długosz, Gabryś.

To było bardzo ważne spotkanie, bo awans z turnieju uzyskuje tylko jeden zespół. Rywalki wygrały pierwsze sety, ale w trzecim na boisku dominowały sądeczanki, które grały szybko w ataku i skutecznie serowowały, co dało wysoką wygraną. W czwartym secie meczu toczył się punkt za punkt. Pod koniec rozgrywki doszło do skandalicznej sytuacji. Przy piłce meczowej zawodniczka SPS posłała piłkę po ataku, po antence. Sędziowie nie zauważyli tego faktu, nie przyjęli protestów i mecz zakończyli. To, że był to bardzo poważny błąd sędziów widać na nagranym filmie. Być może rywalki sądeczanek by wygrały, bowiem do Grodziaska zespół SPS Panki bardzo wzmocniony ligowymi siatkarkami.

Sparta Grodzisk Mazowiecki – STS Sandecja 1:3 (20:25, 25:19, 14:25, 25:12)

STS: Rams, Fałowska, M. Wojta, Drąg, Kiławiec, Bogacka, Tokarcxzyk – libero oraz Długosz.

Mecz z gospodyniami toczył się pod dyktando sądeczanek, które mimo niezwykle ofiarnych obron skutecznie atakowały. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny STS Sandecja.

W niedzielę podopieczne Tadeusza Wcześnego zagrają z AZS Gdańsk zapowiadając walkę o zwycięstwo. Aby awansować zespół SPS Panki musi przegrać, co jest mało prawdopodobne, a sądeczanki zwyciężyć.

Pozostałe mecze:

Sparta Grodzisk Mazowiecki – AZS Uniwersytet Gdański 2:3 (25:20, 26:28, 25:16, 21:25, 12:15)

AZS Uniwersytet Gdański – SPS Panki 0:3 (11:25, 15:25, 17:25)