Witowice Dolne, Rożnów: koniec sprzeczek kierowców. Za miesiąc będzie sygnalizacja.

W miejscowości Rożnów i Witowice Dolne powstanie sygnalizacja świetlna, która rozwiąże problemy poruszania się kierowców po wąskich mostach. Niejednokrotnie dochodziło tam do sprzeczek, gdyż  manewr wymijania się dwóch samochodów był na nich niemożliwy do wykonania.

PROTEUSSMARZ

W momencie wjazdu jednego auta na most, drugie musiało się wycofać.  Bywało, że obaj kierowcy dojeżdżali do połowy mostu i żaden z nich nie chciał ustąpić, twierdząc, że pierwszy wjechał na most.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak zapewnia, że prace związane z wykonaniem sygnalizacji świetlnej w problematycznym miejscu mają rozpocząć się już w najbliższych dniach.

Umowa z wykonawcą będzie podpisana w ten czwartek, 27 lipca.

-Szkoda tylko, że nie udało się przed sezonem, ale muszę też państwu powiedzieć, że wcześniej nie było chętnego wykonawcy, aby stanąć do tego przetargu. Najważniejsze jest to, że to zadanie będzie realizowane. Wiem, że na to czekają mieszkańcy korzystający z tych dróg - powiedział dziś Marek Pławiak w rozmowie z RDN Nowy Sącz.

Fot. ilustracyjne pixabay.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.