Nocne zderzenie busa z samochodem osobowym w Witowicach. Jedna osoba w szpitalu

Nocne zderzenie busa z samochodem osobowym w Witowicach. Jedna osoba w szpitalu

wypadek, witowice dolne

W Witowicach Dolnych na drodze DK 75 doszło do nocnego zderzenia samochodu osobowego z busem. Obydwoma pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby. Jedna z nich trafiła do szpitala. Do wypadku doszło w niedzielę.

St. bryg. Marian Marszałek (rzecznik PSP Nowy Sącz) w rozmowie z portalem DTS24 informuje, że działania trwały blisko 6 godzin a na miejscu pojawiło się aż 24 strażaków.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 2.04. Na miejsce udała się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 z Nowego Sącza a także jednostka z Brzeska. Były też obecne Ochotnicze Straże Pożarne z Łososiny, Rożnowa, Czchowa oraz Jurkowa – mówi Marian Marszałek.

W niebezpiecznym zdarzeniu brały udział samochody marki Peugeot (bus) oraz Volkswagen. Tym pierwszym podróżowały trzy osoby, które pojazd opuściły o własnych siłach. Drugim pojazdem podróżował sam kierowca i to on poniósł największy uszczerbek. Został przetransportowany do szpitala.

– Samochód marki Peugeot znajdował się w rowie, z kolei Volkswagen blokował jezdnię. Strażacy kierowali ruchem wahadłowo. Ich działania polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i likwidacji zagrożenia. Kierowca samochodu osobowego Volkswagen ucierpiał na tyle, że został przetransportowany do szpitala. Działania strażaków zostały zakończone o godz. 8 nad ranem. Straty poniesione w wyniku zderzenia samochodów należy szacować w kwocie ok. 50.000 zł. Na całe szczęście nikt nie stracił życia – kończy Marian Marszałek.

Fot: OSP KSRG Łososina Dolna oraz OSP Rożnów

Czytaj także: W Rożnowie ma powstać gigantyczny akumulator energii

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama