Firma Wiśniowski z Nowego Sącza, jako pierwsza w regionie i jedna z nielicznych w Polsce ujawniła, jak wysokie podatki płaci co miesiąc do budżetu państwa.

„Dobry Tygodnik Sądecki” jako pierwszy podaje te liczby. Za takie pieniądze można m.in. przez cały rok utrzymać średniej wielkości gminę, albo wybudować cztery nowe szkoły.

W 2016 zapłaciliśmy do budżetu państwa ponad 82 mln zł różnego rodzaju podatków, ale w tym roku może to już być ok. 100 mln zł. Miesięcznie daje to ok. 7 mln zł należności. Mówimy o czystej gotówce, którą odprowadziliśmy do różnych urzędów. Mam na myśli wszelkie formy: VAT, ZUS, cło, PFRON, podatki od nieruchomości do jednostek administracji itd. – mówi Krystyna Baran, prezes Zarządu Firmy Wiśniowski.
Krystyna Baran przyznała również, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat firma Wiśniowski niemal dwukrotnie zwiększy swoją produkcję. Obok dwóch już istniejących, w Wielogłowach powstają dwie kolejne hale produkcyjne.

Obszerny wywiad z prezes Krystyną Baran można przeczyć w najbliższym specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”. W wersji elektronicznej do pobrania już jutro dts24.pl.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.