Niania za darmo – pytajcie o projekt w urzędzie gminy!

Jeszcze tylko dwa tygodnie czasu mają gminy Chełmiec, Grybów, Korzenna, Krynica-Zdrój, Łącko i Stary Sącz na złożenie deklaracji udziału w pilotażowym projekcie „Małopolska Niania”. Dzięki niemu, pracujący rodzice będą mogli otrzymać po 1500 zł miesięcznie na zatrudnienie niani.

Projekt jest skierowany do 30 gmin z Małopolski, które mają największy problem z zapewnieniem dostępu do usług opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia.

Na jego realizacji skorzystają rodzice aktywni zawodowo. „Małopolska Niania” daje szansę na przyznanie dofinansowania w wysokości 1500 zł miesięcznie na zatrudnienie osoby, która będzie opiekować się pociechą. Pomoc będzie wypłacana do końca roku szkolnego 2017/2018.

Na realizację pilotażu „Małopolskiej Niani” z budżetu województwa przeznaczono pół miliona złotych, a kolejne 250 tys. zł dołożą gminy biorące w nim udział.

O „Małopolskiej Niani” pisaliśmy TUTAJ.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.