Nowy Sącz: komórkowy przewodnik pokaże skarby skansenu

Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację dostępną na urządzenia z systemem operacyjnym Android (wersja 4.2 lub nowsza) i ze smartfonem w dłoni zwiedzać największe muzeum skansenowskie w Małopolsce. Wszystkie jego skarby będą pod ręką.

Jak skorzytać z przewodnika? To proste. Po ściągnięciu i uruchomieniu aplikacji wystarczy wejść w zakładkę „audioprzewodnik”. Pojawią się kwadraty z numerami odpowiadające numerom na budynkach sądeckiego skansenu. Pod każdym z nich jest zdjęcie obiektu i krótka opowieść o jego historii, konstrukcji i wyposażeniu. Aplikację można ściągnąć  TUTAJ.

Sądecki Park Etnograficzny prezentuje architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową grup etnograficznych i etnicznych zamieszkujących obszar historycznej Sądecczyzny: Lachów Sądeckich, Pogórzan, Górali Sądeckich, Łemków,  a także Niemców Galicyjskich i Cyganów Karpackich. Na 20 hektarach znajduje się 68 obiektów. Najnowszy fragment Skansenu to Miasteczko Galicyjskie, udostępnione zwiedzającym w 2011 roku.

fot. www.muzeum.sacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.