Wiktor Jeż zdobywa kolejne punkty do klasyfikacji ITF

Wiktor Jeż zdobywa kolejne punkty do klasyfikacji ITF

Wiktor Jeż - kolejne punkty ITF

Po Tennis Europe do lat 16 w Szawle – na Litwie, przyszedł czas na granie turniejów w kategorii wyżej to jest do lat 18 w Afryce. Tym razem Wiktor Jeż – zawodnik STT Fakro Nowy Sącz walczył na kortach w Kigali – stolicy Ruandy. Obydwa turnieje w których Wiktor wziął udział, były na tyle udane, że pozwoliły na zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji ITF.

ITF jest przedsionkiem dla cyklu turniejów na wyższych poziomach jak ATP World Tour. Wspomniane dwa turnieje pozwoliły Wiktorowi na skok rankingowy, mianowicie przejście do top 2000. Kolejne wyjazdy i kolejne zdobyte punkty będą systematycznie przybliżały zawodnika STT Fakro Nowy Sącz do finalnego celu i marzenia jakim jest udział w czterech wielkich szlemach juniorskich.

Najbliższe starty Wiktora – zaplanowane do połowy czerwca będą odbywały się na mączce ceglanej. W kolejnych turniejach zawodnik STT Fakro Nowy Sącz przejdzie na korty typu hard outdoor. Cechą nawierzchni hard jest m. in. szybkie odbicie piłki, która traci trzydzieści trzy procent prędkości po odbiciu. Mamy tutaj do czynienia z grą szybką lub średnioszybką. Na kortach twardych rozgrywane są na przykład Australian Open i US Open.

Rodzaj nawierzchni ma naturalnie olbrzymie znaczenie. Lada moment zaczynamy regularne treningi na nawierzchni hard. Styl gry Wiktora świetnie wkomponowuje się w szybką grę tenisową. Im szybsza nawierzchnia, tym lepiej się na niej odnajduje. Ma to ścisły związek z ofensywnym stylem gry prezentowanym przez zawodnika STT Fakro Nowy Sącz. Ofensywna gra bazuje na silnych, atakujących uderzeniach zarówno forehandowych jak i backhandowych oraz cechuje się grą blisko linii końcowej.

„Najbliższe trzy turnieje Wiktor rozegra na mączce, zanim przejdzie na hard outdoor. Turnieje te odbędą się w Rydze – TE U16 i potem dwa w Algierii, turnieje ITF. Obecnie intensywnie przygotowujemy się do nich trenując ze starszymi zawodnikami na Majorce, w Hiszpanii” – mówi trener Bartosz Terczyński

Przeczytaj również: Nowy Sącz. Moc endorfin i szczytny cel. Za nami 10. edycja „Run 4 a Smile” [FOTORELACJA]

Share on twitter
Share on facebook