Wiktor Durlak Sekretarzem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Wiktor Durlak Sekretarzem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Wiktor Durlak, który w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat senatorski w okręgu obejmującym powiat nowosądecki, gorlicki oraz miasto Nowy Sącz, został właśnie wybrany Sekretarzem Senatu Rzeczypospolitej. 

Jest jednym z ośmiu senatorów, którzy będą piastować tę funkcję. Sekretarzami zostali także: Mariusz Gromko (PiS), Rafał Ambrozik (PiS), Agnieszka Gorgoń-Komor (KO), Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (KO), Aleksander Szwed (PiS), Ryszard Świlski (KO) i Jerzy Wcisła (KO).

– Zakończyło się pierwsze posiedzenie X kadencji Senatu RP. Podczas tego posiedzenia wybraliśmy Prezydium Senatu oraz stałe komisje senackie wraz z przewodniczącymi. Pragnę również poinformować, że zostałem wybrany Sekretarzem Senatu Rzeczypospolitej. Teraz powrót w nasze piękne strony. Do zobaczenia! – napisał na swojej oficjalnej stronie senator Wiktor Durlak.

Przypominamy, iż w wyborach parlamentarnych startował jako reprezentant ,,Prawa i Sprawiedliwości”. Zdobył łącznie 107 119, czyli 60,33% głosów. Jego przeciwnikiem był wieloletni senator Stanisław Kogut, na którego głosowało 70 424 osoby, co dało ostateczny wynik 39,67%.

Wiktor Durlak ma 36 lat i mieszka w Białej Niżnej. Ukończył Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną I i II stopnia na kierunku zarządzanie i administracja publiczna. Pełnił funkcję Dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Grybowie. Był radnym powiatowym dwóch kadencji. Przez lata współpracował z senatorem Stanisławem Kogutem.

Fot. Klaudia Kulak 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama