„Trzeźwy poranek” na Limanowszczyźnie: dwóch kierowców pod wpływem alkoholu

Tuż po długim weekendzie we wtorek (12 listopada) limanowscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Na 566 przebadanych kierowców zatrzymano dwie osoby, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu.

PROTE2

W Męcinie zatrzymano prawo jazdy 32-letniej kierującej, u której badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,3 promila alkoholu.

Drugą z zatrzymanych osób był 55-letni mężczyzna kierujący quadem. Jemu także funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Kierowca był nietrzeźwy – badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, pojazd którym się poruszał nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Ich sprawą zajmie się sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz nakłada obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. – przypominają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]