Ruszył remont ul. Kunegundy. Powstanie nowe rondo i na ulicy stanie radar

Uwaga kierowcy! Dziś (14 listopada) rozpoczął się remont ulicy Kunegundy w Nowym Sączu. Na odcinku, na których prowadzone są roboty, ruch odbywa się wahadłowo. Jako pierwsze do pracy przystąpiły Sądeckie Wodociągi.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta, remont rozpoczyna się od ,,rozbiórki nawierzchni bitumicznej na szerokości 2,0 m na odcinku od ulicy Zygmuntowskiej do ul. Szujskiego po stronie lewej”.

W pierwszej kolejności wymieniana jest sieć wodociągowa na ulicy Kunegundy i Grodzkiej.

Aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze, prace podzielono na etapy. Na odcinkach, na których będą działać robotnicy, ruch będzie się odbywał wahadłowo.

W zakres prac wchodzi: wzmocnienie podbudowy jezdni, modernizacja kanalizacji deszczowej i odcinków chodników, utworzenie nowej nawierzchni jezdni, a także doświetlenie i oznakowanie przejść dla pieszych.

Co więcej na skrzyżowaniu z ulicą Jagiellońską powstanie rondo. Na ulicy zostanie też ustawiony radar, który będzie informował o prędkości pojazdów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont potrwa do połowy 2020 roku. Koszt prac to ponad 4 miliony złotych z czego ponad 2,5 miliona pochodzi z dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

O planowanym remoncie ulicy pisaliśmy już TUTAJ.

fot. UM Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.