Wierchomla Wielka. Stracili w pożarze cały dobytek. „To było ich wymarzone miejsce”

Wierchomla Wielka. Stracili w pożarze cały dobytek. „To było ich wymarzone miejsce”

Wierchomla Wielka, pomoc, budowa domu, w pożarze stracili dobytek, zrzutka

W minioną sobotę (8 kwietnia) informowaliśmy na łamach naszego portalu o pożarze w Wierchomli Wielkiej (gmina Piwniczna). Spłonął budynek mieszkalny. Można o tym przeczytać – TUTAJ. Dziś już wiemy, że był to dobytek pani Oli i pana Sławka. Jakiś czas temu postanowili porzucić wygodne życie w Warszawie. Zamieszkali w wymarzonym miejscu – Beskidzie Sądeckim.

– Za sprawą ciężkiej, pięcioletniej pracy ich rąk, chatka stała się przytulnym domkiem, z dostępem do bieżącej wody i prawdziwą łazienką. W ich wymarzonym miejscu na ziemi ostatecznie zamieszkali niecały rok temu. Przez te wszystkie lata, mimo stale trwających remontów, chatka była otwarta dla przyjaciół i rodziny, a gościnności Oli i Sławka doświadczyło wiele osób, które potrzebowały chwili oddechu, bliskości natury i dobrych ludzi – relacjonuje Dorota Bębenek, która ukazuje historię pogorzelców.

Wielka Sobota okazała się przykrym dniem dla właścicieli posiadłości. Z ogniem walczyła duża ilość strażaków, działania były podjęte najszybciej, jak tylko było to możliwe. Nie udało się uratować nic. Po domku pozostały jedynie fundamenty. Tym sposobem pani Ola i pan Sławek stracili dom i cały dobytek ich życia.

– Wszyscy, którzy znają tę parę wiedzą jakimi są minimalistami, nigdy nie potrzebowali wiele do szczęścia, nie gromadzili niepotrzebnych gadżetów i żyli skromnie, w dużym poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Mimo to, teraz nie mają zupełnie nic, w pożarze nie ocalała żadna pamiątka, kubek czy para skarpetek. Płomienie strawiły także bardzo kosztowne narzędzia, które są niezbędne w pracy Sławka – zauważa Dorota Bębenek, po czym dodaje:

– Ola i Sławek to twardziele, którzy nie boją się ciężkiej pracy, dlatego z naszą pomocą odbudują swój ukochany domek. Zawsze otwarci na pomoc dla innych, teraz sami potrzebują naszego wsparcia. Zaczynają totalnie od zera, dlatego pomóżmy im w tym nowym starcie – apeluje inicjatorka wsparcia.

UWAGA! Każdy kto chce pomóc pani Oli i panu Sławkowi przy odbudowie domu w Wierchomli Wielkiej może to uczynić za pomocą platformy zrzutka.pl, gdzie powstała dedykowana temu inicjatywa – TUTAJ.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek na DK75. Samochód uderzył w drzewo

Fot: Dorota Bębenek / zrzutka.pl