Wielopole: 41 strażaków walczyło z pożarem hali produkcyjno-magazynowej

W sobotę (11 lipca) nad ranem w hali produkcyjno-magazynowej w Wielopolu (gmina Chełmiec) wybuchł pożar. Z ogniem walczyło w sumie 41 strażaków z 12 zastępów z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z okolicznych jednostek OSP. Na szczęście nikt nie został ranny.

wsb3

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około 3:40. Gdy dotarli na miejsce zabezpieczyli teren, wezwali pogotowie energetyczne i ruszyli do walki z ogniem. Dwa prądy wody podawali z drabiny na dach budynku oraz przez okno do środka, trzeci – przez bramę do wnętrza hali.

– Zbudowano zaopatrzenie wodne z hydrantu zlokalizowanego w pobliżu zdarzenia. Po przybyciu kolejnych zastępów podano czwarty prąd wody. Przystąpiono do rozbiórki dachu hali magazynowo-produkcyjnej przy użyciu podnośnika hydraulicznego. Rozpoczęto wynoszenie spalonych elementów wyposażenia hali oraz zawalonej konstrukcji dachu – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Wszystkie wynoszone elementy były ponownie przelewane wodą. Na koniec sprawdzono też cały obiekt przy użyciu kamery termowizyjnej.

Działania trwały trzy i pół godziny. Jak informują strażacy, na miejscu obecni byli najemcy budynku.

Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]