Te dzieci mają klucz do Waszych serc. Otwórzcie! [ZDJĘCIA ,FILMY]

Muzyką, śpiewem i paletą barw strojów ludowych dzieci gór szturmowały wczoraj ulice Nowego Sącza, aby uczynić miasto światową stolicą wielokulturowości na cały tydzień. Kolorowy pochód zakończył wyjątkowy koncert w samym sercu miasta. Kolejna, XXVI już edycja Święta Dzieci Gór oficjalnie rozpoczęta! 

Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz artystyczny Sądecczyzny. Raz w roku od 1992 r. w wakacje całym miastem rządzą dzieci reprezentujące różne kraje i kultury. Elementem spajającym ową różnorodność jest fakt, że wszyscy uczestnicy festiwalu są dziećmi gór- miejsc absolutnie wyjątkowych na całym świecie.

Wczorajszy dzień inaugurujący tydzień wrażeń rozpoczął korowód zespołów z Ukrainy, Estonii, Bułgarii, Gruzji, Czech, Tajlandii, Słowacji oraz Polski, który wyruszył z ulicy Barskiej do rynku. Gościom wręczono symboliczne klucze do bram miasta.

– Do przyszłej niedzieli dzieci mogą tym kluczem otwierać wasze serca– powiedział Józef Broda , “dusza festiwalu”.

-Ten festiwal to coś absolutnie niezwykłego. Co roku spotykamy tu dzieci z całego świata. Wystarczy popatrzeć na różnorodność, piękno i kulturę w wymiarze światowym. Państwa obecność, tyle tysięcy osób, które przychodzą, aby podziwiać tańce, śpiewy, kulturę innych narodów, to jest piękne świadectwo. Świat jest różnorodny i piękny więc trzeba go kochać i szanować i tego się tutaj uczymy – powiedział Leszek Zegzda

Przed nami tydzień atrakcji podzielony na kategorie : DZIEŃ UKRAIŃSKO-LACHOWSKI, DZIEŃ ESTOŃSKO-SPISKI, DZIEŃ BUŁGARSKO-PODHALAŃSKI, DZIEŃ GRUZIŃSKO-KRAKOWSKI, DZIEŃ CZESKO-POGÓRZAŃSKI i DZIEŃ TAJLANDZKO-SŁOWACKO-ŻYWIECKI. W niedzielę o 19 koncert finałowy. Zapraszamy!

Partnerem dodatku “Dobrego Tygodnika Sądeckiego” Święto Dzieci Gór jest firma Koral.

 

Czytaj ZA DARMO nowe wydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.