Spadli z muru ryterskiego zamku. Byli pijani

Dzisiaj około godziny 3 służby ratunkowe zostały powiadomione, że ktoś spadł z baszty ryterskiego zamku. Jak się okazało, para weszła tam ,,nielegalnie” i w dodatku pod wpływem alkoholu. 

wsb3

– W nocy z 22 na 23 lipca br. roku dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że jakaś osoba spadła z baszty w gminie Rytro. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kobieta i mężczyzna weszli na teren baszty pomimo zakazu (z uwagi na trwający tam remont) i spadli z muru ogrodzeniowego – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Okazało się, że oboje byli pijani. 23-latek miał 2,8 promila, natomiast jego 29-letnia towarzyszka – 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Zostali zabrani przez karetkę pogotowia do nowosądeckiego szpitala.

Jak dodaje oficer prasowa, czynności wykonane przez policjantów z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju oraz funkcjonariuszy z sądeckiej jednostki pozwolą wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Na miejscu działał zastęp z JRG 2 PSP w Nowym Sączu, OSP Rytro, dwie załogi karetek pogotowia ratunkowego oraz Policja.

Fot. Iwona Kamieńska

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]