Wielogłowy. Zderzenie osobówki i ciężarówki na DK 75

Na drodze krajowej nr 75 w Wielogłowach samochód osobowy zderzył się z autem ciężarowym. Do zdarzenia doszło 25 maja około godziny 22:00.

Pojazdami podróżowali sami kierujący. Obaj wysiedli z aut o własnych siłach, ale kierowca osobówki skarżył się na dolegliwości.

– Samochody biorące udział w zdarzeniu zajmowały pas w kierunku Nowego Sącza oraz pas do lewo skrętu. Ruch w kierunku Nowego Sącza odbywał się z wykorzystaniem parkingu pobliskiej stacji paliw – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zasypali sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Udzielili także kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, który następnie trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego i został przewieziony do szpitala.

Kiedy policjanci zakończyli swoje czynności dochodzeniowe, a samochód osobowy został zabrany przez lawetę, z jezdni usunięto pozostałości po wypadku.

Na DK 75 w ciągu ostatnich dwóch lat (2019 i 2020) doszło do 189 wypadków, w których zginęły 22 osoby. 247 zostało rannych.

 

 

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.