Wielki sukces zawodników Fight House Nowy Sącz!

To był iście wyjątkowy weekend! Zawodnicy Fight House wzięli udział w trzech turniejach, rywalizując w trzech formułach – kickboxingu, brazylijskim Jiu-Jitsu oraz w MMA!

Najmłodsza grupa pod wodzą Rafała Dudka i Szymona Miłka pojechała w daleką podróż do Szczecina na turniej Polish Fighter 8, gdzie do rywalizacji stanęli: Daniel Majka, Mikołaj Orzeł, Łukasz Ledniowski, Filip Bochenek, Oskar Konar, Mateusz Dziedzic, Tomasz Augustyn, Kuba Kaczwiński i Alexander Barycz.

W całym turnieju wystartowało ponad 300 zawodników, mimo to „złoto” po wygranych walkach zdobył Daniel Majka, natomiast po dwóch zwycięstwach Mikołaj Orzeł wrócił ze „srebrem”.

Czytaj również: TRENER SANDECJI PODSUMOWAŁ RUNDĘ: „OCZEKIWANIA BYŁY INNE”

Reszta zawodników, pomimo wygranych walk odpadła z zawodów i wróciła do domów bez medali.

Warto dodać, że na matach start zaliczyli debiutanci, i mimo braku medali zebrali cenne doświadczenie, które zaprocentuje w następnych pojedynkach! – mówi nam Rafał Dudek, trener FH.

Cieszymy się, że możemy zarażać sportowym trybem życia od najmłodszych lat, a nasza praca na treningach przynosi efekt w postaci wyjazdów, startów w turniejach – dodaje.

Ten sam weekend to start sekcji brazylijskiego Jiu-Jitsu, gdzie pod okiem trenera Pawła Główczyka zawodnicy walczyli na Mistrzostwach Polski BJJ, na którym startowało 1780 zawodników, co tylko świadczy o randze tej imprezy.

Czytaj również: CZWARTKOWY TRENING PIŁKARZY SANDECJI NA ZDJĘCIACH [GALERIA]

Fight House reprezentowali: Kamil Szpila i Kacper Pyzik (nie zmieścił się w wymaganym limicie wagowym zabrakło mu 200 gram). Za to pierwszy z tego duetu, posiadacz szarego pasa, po trzech walkach przeciwko zawodnikom posiadającym niebieskie pasy, został wicemistrzem Polski.

To ogromy sukces, „srebro” w debiucie na tak mocnej imprezie, walka z zawodnikami w teorii lepszymi od siebie, świadczy tylko o talencie Kamila! – chwali podopiecznego Dudek.

Ostatnim zwycięskim akcentem była wygrana Roberta Ruchały w formule MMA na gali Octagon No Mercy 8 w Zawierciu, gdzie po 3-rundowej walce w debiucie zawodowym pokonał Kamila Szyję!

Robert to wychowanek naszego klubu, który na co dzień trenuje w Krakowie w klubie Grappling Kraków, ale często do nas zagląda szlifując z nami swoje umiejętności – zdradza Rafał Dudek.

Fight House informuje, że sekcje sportowe trenują codziennie przy ulicy Szwedzkiej, treningi odbywają się od 7 roku życia. FH to praca u podstaw, treningi ogólnorozwojowe oraz rywalizacja na turniejach w całej Polsce.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Źródło: FH; własne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.