Gorlice: 15 milionów złotych na zakup ekologicznych autobusów!

Jak informuje Urząd Miejski w Gorlicach już niebawem tabor tamtejszego MZK zasili 11 nowoczesnych niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów.

wsb3

Dodatkowo rozbudowana zostanie infrastruktura związana z obsługą rowerową w okolicznych gminach – powiedział burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

We wtorek na płycie gorlickiego Rynku podpisano umowę na dofinansowanie „Rozbudowy systemu ekologicznego transportu”. 14 994 489,51 zł – to wysokość dofinansowania, jaką Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał Miastu Gorlice i partnerom. czyli: Gminie Biecz, Gminie Lipinki oraz Gminie Sękowa na realizację wspólnego projektu!

W tym wydarzeniu wzięli udział Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Dzięki realizacji zadania mieszkańcy, turyści i przyjezdni, będą mogli korzystać z 11 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów do transportu pasażerskiego. Nowoczesne, dostosowane do osób niepełnosprawnych, osób starszych i kobiet w ciąży autobusy, wyruszą w trasę nie tylko po Gorlicach, ale także na terenie sąsiednich gmin: Biecz, Sękowa, Lipinki, Gorlice i Moszczenica. Kursować będą na 7 liniach. Autobusy wyposażone zostaną także w monitoring, który czuwał będzie nad bezpieczeństwem podróżnych” – czytamy na stronie internetowej gorlice.pl.

Warto dodać, że uzupełnieniem wspomnianego projektu będzie stworzenie 15 km ścieżek rowerowych na terenie Gminy Biecz, Sękowa i Lipinki, które zintegrowane zostaną z transportem publicznym przez 11 punktów przesiadkowych – „Bike&Ride”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. UM Gorlice

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]