W Mogilnie powstanie Dzienny Dom Seniora

W Mogilnie powstanie Dzienny Dom Seniora

Na utworzenie Dziennego Domu Seniora gmina Korzenna otrzyma niemal 300 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego Senior+. Zajęcia mają rozpocząć się w styczniu 2019 roku.

Wczoraj (15 marca) wójt Leszek Skowron podpisał umowę w tej sprawie, podczas spotkania w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

Dzienny Dom Seniora w Mogilnie ma organizować zajęcia dla mieszkańców gminy, którzy mają ponad 60 lat i są nieaktywni zawodowo.

,,Zgodnie z założeniami przez osiem godzin od poniedziałku do piątku uczestniczące w programie osoby będą mogły korzystać m.in. z posiłków, zajęć edukacyjnych, sportowo-ruchowych, a także z kinezyterapii” – informuje Urząd Gminy Korzenna.

Projekt korzeńskiego samorządu otrzyma pomoc finansową, która przeznaczona będzie na adaptację i wyposażenie budynku dawnej szkoły w Mogilnie. Tam właśnie swoją siedzibę będzie mieć nowa placówka, która pod swe skrzydła przyjmie piętnastu seniorów. Podobne dofinansowanie otrzymało 76 samorządów w całej Polsce, w tym pięć gmin z Małopolski.

Koszty związane z powstaniem placówki szacowane są na blisko 410 tys. zł. Według planu, prace inwestycyjne zostaną wykonane jeszcze w tym roku, a działalność placówki powinna rozpocząć się w styczniu 2019 roku.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook