Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Sądecczyźnie! [ZDJĘCIA]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Sądecczyźnie! [ZDJĘCIA]

„Przejrzyj na oczy” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczny – jubileuszowy – 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która głośno gra również na Sądecczyźnie. Tegoroczna zbiórka ma na celu zebranie funduszy na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.  Jest szansa, że w skali kraju kwesta znów będzie rekordowa – po godz. 17:00 na koncie WOŚP było już ponad 64 mln złotych. W stolicy naszego regionu kwestuje 110 wolontariuszy, zaś przy ul. Zielonej – pod gościnnym dachem Wyższej Szkoły Biznesu – NLU odbywają się orkiestrowe licytacje, pokazy i konkursy.

Na dobroczynne cele Auto – Złom Mystków podarował samochód, który „dokonał żywota” podczas finału WOŚP, prezydent Nowego Sącza zaprosił na kolację, którą wylicytowali strażacy-ochotnicy za tysiąc złotych, a Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz przybyła wraz ze swoimi czworonogami, które dla zebranej publiczności dały pokaz swoich umiejętności. Jak się okazało, niektóre z psów potrafią… latać.

W jubileuszowe granie włączyli się pasjonaci „Garbusów”, którzy wyruszyli w miasto swoimi uroczymi autami, harcerze, Strzelcy, Szkoła Fotografii Katarzyny Bielak i mnóstwo innych organizacji, firm i osób prywatnych.

Jakie „owoce” przyniósł tegoroczny finał – poinformujemy niebawem. Tymczasem chcemy Wam pokazać jak widzi to, co dzieje się w Nowym Sączu nasza redakcyjna mistrzyni obiektywu – Arbresha Goranci.

 

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Czytaj też:

Szaleje śnieżna wichura. Dziesiątki miejscowości bez prądu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.