Wielka impreza narciarska jednak nie dla Ptaszkowej!

Wielka impreza narciarska jednak nie dla Ptaszkowej!

Decyzją Polskiego Związku Narciarskiego Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich nie odbędą się jednak w ptaszkowskim Centrum Sportów Zimowych, jak planowano.

Zawody miały zostać rozegrane w najbliższy weekend (6 i 7 stycznia). Zapowiadały się wielkie emocje i historyczne chwile. Niestety impreza odbędzie się ostatecznie na Dolnym Śląsku.

Ze względu na warunki atmosferyczne, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów do Jakuszyc – czytamy na stronie PZN.

Tam pierwszego dnia zawodnicy powalczą w sprincie techniką klasyczną. Drugiego odbędą się biegi na dystansach stylem dowolnym – 10 km kobiet i 15 km mężczyzn. Trzeciego dnia, po raz drugi w historii Mistrzostw Polski, biegacze i biegaczki będą rywalizowali klasykiem w konkurencji team sprint mix.

W ramach Mistrzostw Polski w dniach 6-7 stycznia 2018 roku rozegrane zostaną zawody zgłoszone do kalendarza FIS. Natomiast w dniach 6-8 stycznia 2018 roku odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich – informuje Polski Związek Narciarski.

Co na to w Ptaszkowej? – Warunki nie były odpowiednie. Tak zdecydował PZN, który jest organizatorem i byliśmy przychylni tej decyzji – mówi dyrektor CSZ Renata Żarnowska.

Najważniejsze jest zdrowie zawodników. Jesteśmy otarci na dalszą współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i mamy nadzieję, że niebawem i u nas odbędą się zawody wysokiej rangi. Liczymy na to, że pogoda się zmieni i wkrótce będziemy mogli naśnieżać trasy, by mogli z nich korzystać wszyscy zainteresowani – dodaje dyrektor Żarnowska.

Wstęp na trasy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej jest płatny. Osoba dorosła za bilet na cały dzień musi liczyć się z wydatkiem 5 zł, natomiast ulgowe wejściówki są dostępne w kwocie 3 zł. Stan tras można śledzić na stronie internetowej: http://www.csz.gminagrybow.pl/ lub telefonując pod numer: 18 415 70 35.

Fot. Archiwum PZN

Reklama