Prezes MPK: Ryszard Nowak działał na szkodę spółki [FILM]

Prezes MPK: Ryszard Nowak działał na szkodę spółki [FILM]

MPK

Władze spółki MPK odniosły się do krytycznych informacji na temat swojej działalności, jakie krążą w przestrzeni publicznej. Prezes spółki bez dyplomaci stwierdził, że za kadencji Ryszarda Nowaka przedsiębiorstwo było wręcz bankrutem. 

– Były prezydent Ryszard Nowak działał na szkodę spółki MPK, ponieważ w latach 2013 – 2018 nie wypłacił spółce całości należnej rekompensaty za wykonaną usługę – zakomunikował prezes Jerzy Leszczyński, który na tę okoliczność miał przygotowaną szczegółową prezentację.

Skąd tak mocne oskarżenia od obecnych władz spółki?

– Mój poprzednik, były prezes, złożył do sądu pozew przeciwko miastu, a wnioskodawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Nie będę rozpatrywał dlaczego on to zrobił. Pewnie gdybym się znalazł na jego miejscu również musiałbym to samo zrobić, bo to wynika z kodeksu spółek handlowych. On to musiał zrobić, ale skupmy się na tym, co było treścią pozwu. Treścią pozwu była zapłata na rzecz wnioskodawcy kwoty około 2 781 520 złotych tytułem niedopłaty brakującej rekompensaty za lata 2013 – 2017 – wyjaśniał przedstawiciel MPK.

– W taki sposób MPK musiało dochodzić swoich należności za wykonaną usługę od ówczesnych władz. W taki sposób poprzedni, były prezydent traktował tę spółkę – dodał Leszczyński.

Warto zauważyć, że według informacji przekazanych przez władze MPK, prawdopodobnie było ono na granicy upadłości. – Zadłużenie dochodziło do połowy kapitału własnego spółki. Co to oznacza? Konkretnie to już była przesłanka, jedna z przesłanek do ogłoszenia upadłości. Tam jest jeszcze utrata płynności finansowej i inne, więc biegli księgowi, badając sprawozdanie za 2018 rok wezwali właściciela, czyli w tym momencie miasto, które reprezentuje prezydent, żeby zwołał nadzwyczajne zgromadzenie wspólników i postanowił o dalszym istnieniu spółki – poinformował prezes.

– Szanowni państwo, prezydent Ludomir Handzel takim właśnie aktem notarialnym uratował spółkę MPK przed bankructwem i upadłością. Tak wyglądała sytuacja spółki – podsumował Jerzy Leszczyński,

Całość konferencji można obejrzeć na filmie:

Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Zwiedzanie budowanego stadionu Sandecji [FILM]

 

Reklama