Gorlice. Pościg policji za kierowcą BMW. „Uciekał, bo dokonał niedozwolonych przeróbek w aucie”

Gorlice. Pościg policji za kierowcą BMW. „Uciekał, bo dokonał niedozwolonych przeróbek w aucie”

gorlice

28-letni gorliczanin jedną przejażdżką dorobił się dziś kilkudziesięciu punktów karnych oraz mandatu rzędu kilku tysięcy złotych. Stracił też prawo jazdy. Powód? Ucieczka przed Policją i szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach asp. szt. Gustaw Janas, cytowany przez Gorlice24 przyznaje, że mężczyzna stanie przed sądem.

– Odpowie za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed policjantami. Funkcjonariusze sprawdzają monitoring, ale już teraz wiadomo, że będzie to kilkadziesiąt punktów karnych i kilka tysięcy złotych mandatu. Ponadto młody gorliczanin stanie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co jest przestępstwem – mówi asp. szt. Gustaw Janas.

Kierowca BMW uciekał przed Policją aż do chwili, w której poprowadził samochód w drogę bez dalszej możliwości jazdy. Swoje zachowanie tłumaczył faktem dokonania niedozwolonych przepisami prawa przeróbek w swoim aucie. Być może nie zostałby dzisiejszego dnia zauważony przez patrolującą miasto Policję gdyby nie zabawa na rondzie, podczas której z premedytacją wprowadził samochód w poślizg.

Czytaj także: Piwniczna-Zdrój. Wypadek na ulicy Krynickiej. 70-latek zabrany do szpitala (zdjęcia)

Fot: MS

Share on twitter
Share on facebook