Nowy Sącz: przebudowa wiaduktu nad ulicą Zieloną rozpocznie się w październiku

Nowy Sącz: przebudowa wiaduktu nad ulicą Zieloną rozpocznie się w październiku

PKP Polskie Linie Kolejowe do końca kwietnia 2018 r. zamierzają przebudować wiadukt nad ulicami Kolejową i Zieloną. Fundusze na ten cel są już zabezpieczone. Przebudowa będzie kosztować ok. 4 mln zł. Prace rozpoczną się w październiku tego roku.

Często zdarzało się, że pod wiaduktem klinowały się ciężarówki.

– Zdarzały się przypadki wjazdu wielkogabaratowych pojazdów pod wiadukt. Kończyło się to zakleszczeniem.  Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to przejazd pod wiaduktem zostanie podwyższony o 90 cm – mówi Andrzej Oleksy, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Nowym Sączu.

Nowy wiadukt będzie większy od obecnego, mają się pod nim zmieścić dwa pasy ruchu o szerokości po 3 m i dwa dwumetrowe chodniki.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały w kwietniu tego roku umowę za ponad 3,8 mln zł na zaprojektowanie i wykonanie robót na wiadukcie w Nowym Sączu. Prace rozpoczną się w październiku. Zadanie realizowane jest w  ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” i  finansowane ze środków budżetowych – informuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowy obiekt usprawni jazdę pociągów na kolejowej trasie Tarnów – Leluchów, zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz samochodowym a także polepszy komunikację w mieście.

Obecnie prowadzone jest postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę inwestycji wartej ponad 4 mln zł.

Fot. Google Street View.

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama