Wiadomo już które firmy otrzymają pomoc w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Sprawdź!

Bony rekompensacyjne składane przez przedsiębiorców w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Przedsiębiorczość” otrzyma 3078 firm.  O wsparcie wnioskowało ponad 4,5 tys. małopolskich firm. Łączna kwota jaką przeznaczono na tę formę wsparcia to 179  mln. 118 tys zł.

Jak informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: ocena złożonych wniosków miała charakter formalno-merytoryczny, a przedsiębiorcy musieli zadeklarować kontynuowanie działalności swojej firmy bez jej zawieszania lub likwidacji w okresie 3 miesięcy od otrzymania środków oraz utrzymanie zatrudnienia wskazanego we wniosku. To stanowiło sedno bonu rekompensacyjnego. Ocena była dokonywana według kolejności złożenia wniosków w generatorze”.

PROTKASA1

Przedsiębiorcy borykający się z trudnościami finansowymi, które zaistniały wskutek epidemii COVID-19 bezzwrotną dotację planują przeznaczyć przede wszystkim na utrzymanie miejsc pracy, pokrycie bieżących kosztów działalności m.in czynsz za wynajem lokali, opłat za media, zakup materiałów niezbędnych do produkcji, czy kosztów reklamy w celu dywersyfikacji swojej działalności.

To konkretne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z pandemią i potrzebują pomocy w pokryciu bieżących kosztów stałych prowadzonej działalności, takich jak czynsz za wynajem lokali czy opłat za media. Mamy nadzieję, że przyznanie dofinansowania pozwoli uratować miejsca pracy w tysiącach przedsiębiorstw – komentuje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Pod poniższymi linkami listy z wynikami naboru:

  1. Lista ocenionych wniosków – załącznik nr 1 (.xlsx, 375 KB)
  2. Lista podstawowa – załącznik nr 2a (.xlsx, 9,5 MB)
  3.  Lista podstawowa – załącznik nr 2b (.xlsx, 5,6 MB)
  4. Lista rezerwowa – załącznik nr 3 (.xlsx, 152 KB)

Pierwsze płatności  już trafiły na konta bankowe firm.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]